Zarządzaj plikami cookies
Przejdź na Saveinvest.pl
logo loader
Bezpłatny dobór działek Sprawdź ceny działek

Osada Jaworek

nieograniczone możliwości obcowania z przyrodą

Osada Jaworek k. Czarnej Góry to działki budowlane, rekreacyjne i rolne pod lokatę kapitału położone w pobliżu lasów i szlaków górskich, 5 km w linii prostej od Czarnej Góry w Sudetach. Z działek rozciąga się niesamowity widok na górskie pasma oraz Sanktuarium Maria Śnieżna. Optymalna wielkość działek pozwala zarówno na postawienie domu jednorodzinnego, jak i domków letniskowych, które pozwolą na długoletnią i rentowną inwestycję.

Scrolluj w dół
Osada Jaworek pozwoli wypocząć Tobie i Twojej rodzinie, ciesząc się naturą i licznymi, górskimi atrakcjami. Osiedle działek jest położone tuż przy asfaltowej drodze gminnej i zaledwie 500 m od Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, porośniętego wieloma gatunkami roślin, w tym rzadkimi okazami drzew. W Parku Krajobrazowym można spotkać i podziwiać m.in. kozice, muflony, bociany czarne, a w górskich wodach – pstrąga potokowego.

Działki budowlane, rekreacyjne i rolne pod lokatę kapitału w Jaworku to także szansa na własny, zyskowny biznes. Mnogość możliwości na relaks i aktywny wypoczynek w połączeniu z komfortową infrastrukturą, taką jak utwardzana i szeroka droga wewnętrzna oraz niewielka odległość od najbliższego miasta, czynią z Osady Jaworek miejsce o ponadprzeciętnych perspektywach dochodu.

Odpoczywaj i korzystaj z uroków Osady Jaworek

Wybierasz tańszą działkę rolną pod lokatę kapitału lub działkę budowlaną i od razu zaczynasz budowę
Mieszkasz w bezpośrednim sąsiedztwie natury
Pieszo dochodzisz do najpiękniejszych szlaków i szczytów
Odpoczywasz i cieszysz się widokiem na pasma górskie oraz wspaniałe Sanktuarium Maria Śnieżna
Mieszkasz lub prowadzisz zyskowny biznes tuż przy Śnieżnickim Parku Krajobrazowym
Przechadzasz się po pachnących, bogatych w grzyby i leśne owoce lasach
Przemieszczasz się wygodnie po utwardzonej drodze wewnętrznej
Spędzasz aktywnie czas korzystając ze ścieżek rowerowych wokół Śnieżnika lub pieszych szlaków górskich
Korzystasz z bogatej
infrastruktury narciarskiej
W 20 minut docierasz
do Czech
Oddychasz czystym,
górskim powietrzem
Pływasz na strzeżonym
kąpielisku

O Jaworku

Malownicza miejscowość Jaworek to perła w koronie dolnośląskich szlaków górskich – położona na uboczu jest miejscem, które zaprasza do odpoczynku i odetchnięcia czystym powietrzem.

Charakteru dodaje jej bliskość Rowu Górnej Nysy i Masywu Śnieżnika, które komponując się z niską zabudową mieszkalną i zabytkowym kościołem św. Barbary, tworzą pejzaż wręcz niemożliwy do podrobienia.


Czarna Góra

W niedalekiej okolicy fani sportowych wrażeń znajdą malowniczy i tętniący życiem ośrodek górski. Całoroczny kompleks to nie lada gratka dla turystów z Polski, ale i zagranicy – w lecie raj dla rowerzystów, a w zimie wymarzone miejsce na narciarskie szusowanie.

W odległości 20 km na mieszkańców Osady Jaworek czeka jeszcze więcej atrakcji w baśniowej scenerii. Zbiornik wodny z piaszczystą plażą Zalew Stara Morawa, spływy kajakowe i pontonowe lub godziny pieszych wędrówek z przystankiem na pyszną przekąskę.

To doskonały argument przekonujący do inwestycji – możesz sam korzystać z uroków regionu lub zaproponować niezapomniany pobyt gościom domków letniskowych.

Okolica

Jaworek położony jest w malowniczej okolicy, z której rozpościera się widok na 182 szczyty aż ośmiu pasm górskich. Doskonale przygotowane do pieszych wędrówek, zapraszają na szlaki o różnym stopniu trudności, oferując niezapomniane przeżycia.

Ze spokojnego, zielonego Jaworka w krótkim czasie można skorzystać z wielu atrakcji dolnego śląska: Muzeum Kamieni i Minerałów w Stroniu Śląskim, kopalni Uranu z podziemną trasą turystyczną w Kletnie lub odwiedzić Twierdzę Kłodzko z 900-letnimi fortyfikacjami, podziemiami i punktem widokowym na panoramę Ziemi Kłodzkiej.
Okolice Jaworka to doskonała lokalizacja do niczym niezakłóconego obcowania z naturą. Przykładem jest chociażby Śnieżnik - czwarty co do wysokości szczyt Korony Gór Polskich - który można zdobyć, pokonując jeden z kilku wspomnianych już szlaków pieszych, lub podróżując koleją linową. Co więcej, po kilkunastu minutach jazdy samochodem, trafiamy do jednej z piękniejszych jaskiń w Polsce - Jaskini Niedźwiedzia.

Zaledwie kilka kilometrów dalej, w Lądku Zdrój, znajdują się termy oraz klimatyczny Park Zdrojowy, z którego szybko dostaniemy się do pobliskiego Międzygórza skrywającego prawdziwy skarb natury - drugi co do wielkości w Sudetach wodospad na rzece Wilczka. Niedalekie Gierałtowo to doskonała okazja do skorzystania z oferty ośrodka jeździeckiego, a Kletno zaprasza do zakończenia dnia pełnego wrażeń w łowisku pstrąga.
LOKALIZACJA